Cestovní pojištění na poslední chvíli? Žádný problém!


10.7.2017 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Blog


Jak vybrat cestovní pojištění

Blíží se Vám termín odjezdu na dovolenou a na poslední chvíli jste si uvědomili, že nemáte uzavřené cestovní připojištění? V současné době to není žádný neřešitelný problém. Cestovní připojištění lze uzavřít v pohodlí domova přes internetové rozhraní. Zabere Vám to jen pár minut. Cestovní pojištění lze takto uzavřít i pár minut před odjezdem. Pokud se ho však chystáte uzavřít opravdu na poslední chvíli, počítejte s tím, že budete muset zaplatit on-line přímo na stránkách dané pojišťovny.

Jak uzavření smlouvy on-line probíhá?

Na internetu si vyberete pojišťovnu, u které si chcete pojištění uzavřít. Nejprve je však dobré si porovnat různé nabídky. S tím může pomoci srovnávač cestovního pojištění. Ve chvíli, kdy máme vybránu pojišťovnu stačí vyplnit krátký dotazník. Ten obsahuje informace o cílové destinaci, počtu a věku osob, osobní údaje a samozřejmě i údaje o délce a účelu pobytu. V dalším kroku si můžete rovněž vybrat i různá doplňková připojištění. Po odsouhlasení budete vyzvání k platbě, čímž se smlouva stává uzavřenou a platnou.

Potřebné dokumenty Vám budou doručeny na e-mail

Po uzavření smlouvy on-line a následném zaplacení celé částky pojištění Vám budou veškeré důležité doklady zaslány na Vámi uvedenou e-mailovou adresu. Stačí je jen vytisknout a vše je hotovo. E-mail obsahuje jednak platnou smlouvu, všeobecné podmínky, pokyny a samozřejmě také kartu pojištěnce, kterou v případě nutnosti předkládáte při ošetření v nemocničním zařízení apod.

Dovolená bez cestovního připojištění se stává rizikem

Každý z nás si občas pomyslí, proč by měl uzavírat nějaké další pojištění, když v zemích v rámci EU platí běžný průkaz zdravotní pojišťovny. Je tomu sice tak, ale toto pojištění se většinou vztahuje pouze na nezbytně nutná ošetření a vyšetření a tudíž nás zdravotní péče v konečné fázi může také něco stát. Mnohdy se nejedná o zrovna malé částky. V zahraničí může přijít draho i běžné ošetření zubů. Proč tedy riskovat zbytečné výdaje, když cestovní pojištění je cenově dostupnou záležitostí a dokáže ochránit naši peněženku?

Bezstarostná dovolená s cestovním pojištěním

Cestovní pojištění, které si běžně před dovolenou uzavíráme, nepokrývá jen výdaje co se týče našeho zdravotního stavu. Většina pojišťoven nás dokáže pojistit také pro případ ztráty zavazadel či dokladů. Samozřejmostí jsou také asistenční služby, převoz zpět do ČR či pojištění pro případ zrušení zájezdu. Pokud si chcete dovolenou skutečně užít, uzavření cestovního pojištění je nezbytností, která Vám však zajistí bezpečí a bezstarostnou dovolenou.

Komentářů