Jak ušetřit před dovolenou?


3.7.2018 Facebook Twitter LinkedIn Google+ BlogNemůžete se už dočkat toho, až nasednete do auta, vlaku či letadla a vyrazíte vstříc úžasné a zasloužené letní dovolené? Máte pravdu, letní prázdniny a čas dovolených se nezadržitelně blíží! A s ním i revize rodinného rozpočtu a přemýšlení nad tím, jak na poslední chvíli ušetřit na výdajích a dovolenou si užít doslova na plný plyn. Pokud si chcete vylepšit dovolenkové kapesné, máme pro vás pár zaručených tipů, jak na poslední chvíli ušetřit nějakou tu korunu.

Odepřete si zmrzlinky a kávičky

Jako každý výletník a dovolenkář, jistě i vy si nechcete během dovolené nic odpírat. Pokud tedy chcete na dovolenou dorazit s plnou peněženkou a napěchovaným kontem, je nejvyšší čas krapet se uskromnit. A to ještě před samotným balením kufrů! Chcete-li si z dovolené přivést spoustu suvenýrů a v destinaci si užívat místní pohostinnosti a specialit, nejlepší variantou je začít šetřit doma. Jen si spočítejte, kolik vás měsíčně stojí nejrůznější kávičky či zmrzlinové dýchánky, navíc, pokud si je dopřává celá rodina. Obloukem se tedy vyhýbejte cukrárnám, točeným zmrzlinám, kavárnám i vinárnám a uvidíte, kolik za pouhý měsíc ušetříte.

Vrhněte se na vlastní zásoby

Také odcházíte z potravin s poloprázdnou igelitkou a vygumovaným kontem? Ano, obyčejné denní nákupy jsou velkým náporem na rodinný rozpočet. A co teprve ty víkendové. Pokud nechcete zbytečně před dovolenou utrácet a toužíte i po nějaké té koruně navíc, není nic jednoduššího, než se vrhnout na spížové a mražené zásoby. Rázem totiž zjistíte, že na mrazáku máte spoustu zeleniny, ryb i poctivého masa a ve spíži kila mouky, těstovin a rýže. Do obchodu tak můžete vyrazit pouze na pečivo či čerstvé uzeniny, sýry, zeleninu a ovoce. Díky tomuto kroku výrazně ušetříte a navíc dojíte zásoby, které po dovolené budete moci nakoupit opět nové a obměnit tak jejich čerstvost.

Obchodům se vyhýbejte obloukem

Kdo by neznal lákavé nabídky výloh obchodních domů i neodolatelné letákové nabídky, které nám den co den přistávají ve schránce. Pokud si svou dovolenou chcete užít na maximum je nejvyšší čas, omezit nakukování do akčních nabídek obchoďáků a především jejich samotnou návštěvu. Opravdu právě teď potřebujete nové boty, blůzku, podprsenku či kabelku? Skutečně musíte zrovna před dovolenou nakupovat věci do zásoby nebo utrácet nemalé peníze za make-up, kadeřníka, pedikůru či dokonce masáže a kosmetiku? Největší vzpruhou pro vaše tělo i mysl bude přeci tolik očekávaná a blížící se dovolená, kterou si díky pár snadných kroků můžete užít mnohem bohatší, než kdy dřív. Pokud už opravdu musítě něco koupit využijte slevové kupóny, které najdete třeba na našem webu.

Ilustrativní foto:  Travel image created by Kstudio – Freepik.com

Komentářů