Jak se přestat stresovat při úklidu domácnosti?


5.3.2018 Facebook Twitter LinkedIn Google+ BlogNeuklizená domácnost vyvede z míry každou ženu, ne každého muže a snad žádné děti. Ženy, které jsou pečlivé a mají rády, když je doma uklizeno, se často úklidem stresují. Mnohým z nich pomyšlení na úklid nahání hrůzu a dokáže jim zkazit celý den. Pro uklizený dům a zářící čistotu často ženy zapomenou i relaxovat. Jak se tedy přestat při úklidu stresovat?

Co děláte špatně?

Cítíte se při úklidu i po něm vážně mizerně? Trvá vám příliš dlouho? Nemáte čas na děti a partnera? Existují ženy, které by pro úklid svého domu udělaly cokoliv. Třebaže to znamená, že po celý den nedají prachovku z ruky. Přílišná pořádkumilovnost a neustálé pobíhání po domě s mopem sice přinese výsledky co se úklidu týče, může však nelibě narušit rovnováhu v partnerských a mateřských vztazích.  Nejhorší na tom je, že si to ženy uvědomí až, když je pozdě.

Dalším zlozvykem je, když chce žena udělat všechno sama. Buď z toho důvodu, že nechce zatěžovat svého partnera, nebo proto, že si myslí, že to zvládne nejlépe. Pak hned brzy ráno začíná kolotoč úklidu a končí s ním pozdě večer, aniž by si uvědomila jednu věc. A to, že mnohem více její děti ocení společnou procházku než vycíděný sklep. Přitom společný úklid sklepa by mohl rodinu i stmelit.

Třetí nejhorší věcí je ta, že si ženy kvůli úklidu nenajdou čas nejen pro rodinu, ale také samy pro sebe.

Najděte si čas i sama pro sebe

Když nastolíte rovnováhu mezi péčí o domácnost, péčí o rodinu a péčí o sebe sama, uvidíte, že se vám povede mnohem lépe. Možná to na začátku bude těžké. Nebude se vám chtít obětovat volný víkend, abyste se rozmazlila masáží nebo manikúrou, když doma nevíte, kde vám hlava stojí. Ale alespoň to zkuste. Je rozdíl mít uklizený dům a večer se dívat na své nevzhledné nehty a nevytrhané obočí nebo mít relativně uklizeno a být spokojená se svou novou barvou vlasů, s novým zážitkem a tak podobně.

Rady pro snadnější a rychlejší úklid

Rozhodně jsme vám ale nepřišli sdělit, že nejlepší radou proti stresu z úklidu je neuklízet. Uklízet se musí. Je ale podstatný rozdíl v tom, jak to uděláte. Níže přinášíme pěknou řádku užitečných rad, návodů a tipů, které vám úklid usnadní a dovolí vám relaxovat.

Náš tip: Pokud potřebuje kvalitní úklidové prostředky můžete využít k nákupu naše kupóny

 

1. Uklízejte průběžně

Abyste se kvůli úklidu přestala stresovat, je zapotřebí vyškrtnout ze svého diáře tak zvané ÚKLIDOVÉ DNY. Právě kvůli nim se mnoho žen záměrně připravuje o hezkou vernisáž, výlet na hory či kafíčko s kamarádkami. Uklízejte průběžně a uvidíte, že pro úklidové dny nezbude ve vašem kalendáři místo.

2. Naučte uklízet celou svou rodinu

Je role matky nebo manželky snad spojená i s rolou uklízečky? Ne, není! Proto nezavírejte oči nad tím, že vašemu partnerovi uklízení nejde tak dobře jako vám. Uklízet naučte všechny. Až se tento zvyk u vás doma ujme, budete mít mnohem více času sama pro sebe.

3. Nepotřebných věcí se zbavujte dřív, než se začnou hromadit

Nejčastějším důvodem nepořádku u vás doma jsou hromady nepotřebných věcí. Proto se jich zbavujte průběžně a ještě dřív, než zaplní vaše úložné prostory.

4. Úklidu nikdy nedávejte přednost   

Když jednou dáte úklidu přednost před něčím jiným, nejspíš už to tak budete mít pořád. Nejspíš se tak záměrně připravíte o řadu mnohem příjemnějších zážitků, než je cídění vany.

5. Na větší úklid se nestyďte pozvat si odborníky

Firem nabízejících odborný úklid je kolem vás celá řada, ale vy se bojíte, co by na to řekli vaši sousedi, kamarádky či vaše máma, kdyby se dozvěděla, že si doma necháváte uklízet. Proto si profesionála na úklid nikdy nenajmete. To je ale škoda, protože odborná úklidová firma umí umýt okna a jiné předměty opravdu dokonale.

6. Používejte boxy a kapsáře

Váš domov může působit mnohem více uklizeně, když se naučíte používat různé boxy a kapsáře.

7. Naučte se uklidit si předtím, než jdete spát

Životem ověřená skutečnost radí obětovat pár minut před spaním pro úklid i přesto, že už jste unavená a probouzet se do uklizeného. Vstávat se vám bude mnohem snáz.

8. Popudy k vánočním a velikonočním úklidům zkrátka ignorujte

Hlavně před Vánoci a Velikonoci se můžete o nutnosti většího úklidu doslechnout na každém rohu. My vám radíme: ignorujte to! Protože pokud se budete řídit výše sepsanými pravidly, k žádnému většímu úklidu nemusí nikdy dojít.

Komentářů