Tipy pro snadný výběr tabletu či smartphonu


31.8.2017 Facebook Twitter LinkedIn Google+ BlogRozhodli jste se pro koupi tabletu či smartphonu sobě, svému dítěti nebo jiné blízké osobě, ale nevíte si rady při výběru? Následující článek vám poradí, na které parametry je třeba pohlížet a na co si dát pozor.

Výběr tabletu či chytrého telefonu může být pro některé lidi vědou a „španělskou vesničkou“, kdy si zkrátka neví rady jestli vybrat tamhleten tablet nebo ten vedle něj. Ze všeho nejdříve bychom si měli pořádně promyslet, k jakým účelům bude zakoupený přístroj používán. Následně se zaměřme na některé parametry, které se budou lišit dle použití zařízení:

1) Velikost

V dnešní době existuje mnoha velikostních variací mobilů i tabletů. Obecně platí, že velikost volíme čistě dle našich sympatií. Někomu se líbí zařízení s velkou obrazovkou, jinému zase skladnější malé přístroje. Je však nutné pomýšlet k čemu bude zařízení použito. Budeme-li jej brávat na cesty, do autobusu či tramvají, je vhodnější menší rozměr kvůli snadné manipulace a skladnosti. Naopak chceme-li zařízení pro děti na domácí užití, vyplatí se koupit větší rozměr, který se lépe ovládá a displej je přehlednější.

2) Operační systém

Tento parametr se odvíjí spíše dle osobních preferencí. V podstatě máme tři nejpopulárnější systémy – iOS, Android a Windows. První dva z těchto jmenovaných jsou nejlepší a také nejčastější volbou.

Operační systém iOS nabízí stabilní a propracovaný systém, intuitivní ovládání a celkově můžeme napsat, že „vše hraje jak má“. Nevýhodou je však cena přístrojů, které tento systém využívají. Pokud se tedy nebojíte investice do kvalitního zařízení, doporučujeme Vám zakoupit přístroj od firmy Apple, které využívají právě zmíněný systém iOS.

Na druhou stranu Android nabízí spoustu cenových relací. Systém vyvinula firma Google, avšak využívá jej mnoho výrobců chytrých telefonů i tabletů (Lenovo, Dell, Samsung, Prestigio atd.) Nespornými výhodami je variace přístrojů s tímto systémem, varianty zařízení, jež jsou cenově dostupné a množství aplikací, které podporují tento systém. Nevýhodami je menší vyladěnost systému (oproti iOS) a výskyt aplikací, které jsou infikovány viry.

Operační systém iOS je oproti Androidu ve vývoji po předu, avšak troufám si tvrdit, že se náskok neustále zmenšuje a za nějaký čas bude kvalita těchto systémů srovnatelná.

3) Velikost paměti

U třetího parametru je vhodné řídit se slovy „čím více, tím lépe„. Volná kapacita v paměti se hodí vždy. Hodláte-li mít v mobilu či tabletu uloženou velkou spoustu aplikací, hudby, fotografií, filmů či dalších souborů, měli byste brát velký ohled na vnitřní paměť zařízení. Je na místě ověřit si, zda má zařízení možnost přidání paměťové karty.

4) Další funkce

Další funkce se odvíjí od účelu, za kterým mobil kupujeme. Například kvalitu fotoaparátu ovlivňuje fakt, zda budeme fotografovat aktivně, často či budeme požadovat po zařízení kvalitní fotografie. Dalšími funkcemi mohou být například přední kamera, dva sloty pro SIM karty, GPS, různá čidla atd.

Jmenované parametry jsou základem při výběru zařízení. Při výběru je vhodné pročíst si recenze uživatelů, které vám pomohou ověřit, zda je zařízení vhodné pro účel, za kterým jej chcete koupit nebo zda zařízení nemá sklony k poruchám. Mnohdy se tak vyhnete nepříjemným reklamacím a opravám. Přejeme vám mnoho úspěchů při výběru nového miláčka!

Komentářů